OPINIE NA TEMAT TERAPII TECAR

OPINIE

Wielu specjalistów w dziedzinie terapii TECAR wystawiło swoje opinie na temat omawianego sprzętu dla fizjoterapeutów i osteopatów. Obecnie istnieje kilka blogów i forów internetowych, na których zarówno lekarze, jak i pacjenci mogą dzielić się swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas stosowania opisywanej technologii.

Obecnie terapia TECAR jest jedną z najczęściej wybieranych metod terapii wśród pacjentów, sportowców i kobiet dbających o swoją figurę. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem niektórymi opiniami znalezionymi w sieci.

WINBACK.COM

Wypowiedź pacjenta leczonego przy pomocy terapii TECAR

„Niedawno mój fizjoterapeuta nabył nowe urządzenie służące do terapii TECAR, wyprodukowane przez firmę Winback. Na początku wypróbowaliśmy je na moim karku. Już po pierwszej sesji poczułem znaczną ulgę i ogromną lekkość. Zauważyłem to od razu gdy założyłem kurtkę, ponieważ wcześniej nie mogłem znieść jej ciężaru na ramionach. Kilka godzin później uczucie ulgi wciąż się wzmagało, a ja zdałem sobie sprawę, że oddycha mi się znacznie łatwiej. Po trzech sesjach ból mięśnia czworobocznego i karku ustał, a dyskomfort całkowicie zniknął. Mogłem na nowo cieszyć się dużym zakresem ruchomości , o którym już dawno zapomniałem.”

FORUM FIRMY WINBACK

Wypowiedź terapeuty opisująca pierwsze leczenie

„Wracam po wypróbowaniu kilku nowych metod leczenia. Wasze wskazówki okazały się być bardzo pomocne. Jeśli chodzi o pubalgię, natknąłem się na dwufazową metodę leczenia składającą się z: Sesji podczas której działam, w większości, na górnych partiach kości łonowej używając następujących elementów na mięśniach brzucha:
1. Powierzchniowej elektrody CET,
2. Elektrody RET techniką Myback na przyczepach mięśni oraz bezpośrednio elektrodą RET nieco wyżej
3. Trybu impulsowego przy użyciu elektrody CET w trybie głębokim aby przywrócić optymalną temperaturę tkankom.

Oraz sesji dla mięśnia przywodziciela opartej na tej samej zasadzie:
1. Powierzchniowa elektroda CET do opracowania mięśnia przywodziciela
2. Elektroda RET techniką Myback na przyczepach mięśnia przywodziciela podczas rozciągania oraz elektroda RET bezpośrednio na przyczepie mięśnia,
3. Tryb impulsowy przy użyciu elektrody CET w trybie głębokim aby przywrócić optymalną temperaturę tkankom.
Uzyskałem doskonałe rezultaty!”

SALONREEDUCA.COM

Doroczne targi rehabilitacyjne

„Próbowałem wszystkich dostępnych metod leczenia algodystrofii… Czy myślicie, że terapia TECAR mogłaby mi pomóc?” Niesamowite, na trzeci dzień od rozpoczęcia rehabilitacji w związku ze złamaniem kości piętowej, stosując zalecany protokół leczenia, pacjent po zakończeniu sesji odczuwał dosyć duże zmęczenie, ale wyniki leczenia okazały się być spektakularne…”, Po 200 sesjach fizjoterapeutycznych obejmujących najróżniejsze formy terapii w związku ze zwłóknieniem kości skokowej, które nastąpiło po przeprowadzonym HF, zwłóknienie uległo całkowitej redukcji już po 7 sesjach, a pacjent powrócił do gry w piłkę nożną”

ATOUTE.ORG

Wypowiedź pacjenta

„Nie jestem fizjoterapeutą, lekarzem ani osobą odpowiedzialną za sprzedaż urządzeń do terapii TECAR, ale cierpię na bardzo poważną chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego (4 stopień). Kilkadziesiąt sesji rehabilitacyjnych pozwoliło mi odzyskać elastyczność stawów w niewielkim stopniu. Ale wciąż odczuwam tępy ból, nie jest to zbyt ostry ból, jednak jest on dosyć dokuczliwy (2/10). Poza tym, bardzo często doznaję uczucia jakby ktoś ściskał moje kolano w imadle, ma to miejsce, przede wszystkim, po dłuższej sesji ćwiczeń (rower, nacisk eliptyczny i nacisk poziomy…). (PS: miesiąc temu poddałem się również leczeniu kwasem hialuronowym) .
Zaczęliśmy więc stosować terapię TECAR jako uzupełnienie mojej rehabilitacji, aby spróbować poprawić obecny stan mojego kolana.

Dwa dni po pierwszej sesji TECAR:
1. Ból i uczucie ściskania w kolanie niemal całkowicie zniknęły.
2. Wydaje się, że w moim kolanie poprawił się nieco zakres ruchomości
Nie mam pojęcia czy uzyskane rezultaty są wynikiem stosowania terapii TECAR, suplementacji kwasem hialuronowym, (dosyć trudnych) sesji fizjoterapeutycznych i ćwiczeń rehabilitacyjnych, które wykonuję w domu (ćwiczenia wzmacniające mięśnie zalecone przez fizjoterapeutę), czy może połączenia wszystkich powyższych. Ale jedno co mogę powiedzieć na pewno, to to że terapia TECAR nie spowodowała żadnych uszkodzeń i jest bardzo możliwe, że przyczyniła się do poprawy mojego stanu zdrowia.”

FORUM FIRMY WINBACK

Wypowiedź terapeuty opisująca pierwszą sesję terapeutyczną

„45-letni pacjent cierpiący przez kilka miesięcy z powodu fałdu błony maziowej lewego kolana odczuwający dyskomfort przy wysiłku a nawet przy chodzeniu:
1. Użycie elektrody CET w celu zmniejszenia napięcia mięśnia czworogłowego.
2. Opracowanie okolicy fałdu błony maziowej w trybie SUPERPULSE elektrodą CET (fałd wyczuwalny podczas badania palpacyjnego).
3. Opracowanie fałdu błony maziowej w trybie SUPERPULSE elektrodą RET techniką MyBack (opracowanie podobne do terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych).
4. Ostatnim etapem był głęboki tryb impulsowy przy użyciu elektrody CET aby przywrócić optymalną temperaturę tkankom.
Po trzech zmiana wyraźnie się zmniejszyła a pacjent przestał odczuwać związany z nią dyskomfort…”